09148008494

09366148739

info@ExirMedia.com

استان اردبیل , خیابان قیام , جنب بیمه ایران

VOIP چیست؟

احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده است که هنگام برقراری تماس با یک سازمان، صدای ضبط شدۀ فردی در آنسوی خط از شما بخواهد عددی را از یک فهرست انتخاب و در صفحه کلید تلفن خود وارد کنید. در این حالت شما با یک سیستم تلفن گویا ارتباط بر قرار کرده اید. امروزه داشتن خدمات تلفن گویا در سازمان ها به امری ضروری تبدیل شده و یكی از مهم‌ترین عوامل رضایت مشتریان است.

فناوری VOIP که با نام های IP تلفنی یا تلفن گویا نیز شناخته می شود، از اینترنت و شبکه های کامپیوتری برای برقراری مکالمات تلفنی شرکت ها استفاده می کند. VOIP به شرکت ها این امکان را می دهد تا با بیش از صدها شعبۀ خود، خارج از ساختمان اصلی، ارتباط برقرار کنند. فناوری VOIP در مقایسه با تلفن‌های سنتی مبتنی بر خطوط سیم مسی، از فناوری دیجیتال استفاده می‌کند. در واقع، ویپ صدا را از طریق اینترنت، به صورت بسته های اطلاعاتی IP منتقل می کند. همچنین به دلیل استفاده از سیگنال های دیجیتال در ویپ مانند DSL، کیفیت صدای بالاتری را نسبت به تلفن های سنتی دارند.

امکانات و مزایای تلفن گویا (VOIP)

برخی از امکانات و مزایای تلفن گویا بر پایه سیستم VOIP

قابلیت ایجاد صف انتظار

خطوط شما هیچوقت اشغال نخواهد بود.

قابلیت مدیریت، دریافت و ارسال فکس

بدون نیاز به تجهیزات، فکس داشته باشید.

تماس صوتی و تصویری بین مشترکین

کنفرانس صوتی یا تصویری برگزار کنید.

قابلیت ضبط مکالمات ورودی و خروجی

مکالمات را برای استناد به آنها ضبط کنید.

ایجاد داخلی بدون محدودیت

به تعداد نا محدود داخلی ایجاد کنید.

امکان تهیه گزارش ریز مکالمات

گزارش مکالمات کارمندان خود را داشته باشید.

کیفیت بالا و کم نظیر مکالمه Full HD

مکالمات شما به صورت Full HD خواهد بود.

امکان پاسخگویی در تبلت و تلفن همراه

خارج از محل اداری به تماس ها پاسخ دهید.

نتیجه گیری استفاده از VOIP

توضیحات نهایی امکانات و نحوه کارکرد VOIP

امروزه برای برقراری ارتباط تلفنی راه دور اغلب از تکنولوژیی به نام VoIP استفاده می شود. این سرویس برای انتقال مکالمات از طریق شبکه اینترنت به جای شبکه سنتی مخابراتی ایجاد شده است. VoIP یک روش برای تبدیل سیگنال های آنالوگ صوت به داده های دیجیتال است که از طریق اینترنت منتقل می شوند. در واقع روشی که با آن می توان ارتباطات هم زمان چه به صورت صوت یا تصویر و… را برقرار کرد. البته قبل از به وجود آمدن این روش راههای دیگری هم بوده اما با کشف این روش تحولی عظیم در هزینه ها صورت گرفت که قابل مقایسه با هزینه های ارتباطی قبل نیست.این نکته نیز دارای اهمیت میباشد که تکنولوژی Voip با کوچکترین تغییر در ابزارهای سنتی قابل راه اندازی می باشد. از آن جایی که با استفاده از VoIP شما از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید، می توانید ارتباط برقرار کنید، کاربران می توانند هنگام مسافرت ATAها یا IP Phone هایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن اداری شان ارائه می دهد دسترسی داشته باشند.

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟
جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.
04591002012
ثبت سفارش طراحی
همین حالا سفارش طراحی خود را ثبت کنید!
وارد تعرفه ها شوید و فرم سفارش را تکمیل کنید.